Tiek apskatīti visi raksti saistīti ar vārdu Receptes

karstvīns

Ja runa iet par dzērieniem, ko lietot Ziemassvētkos, tad neapšaubāmi prātā uzreiz nāk aromatizētais karstvīns, kas pildīts ar krustnagliņām kanēli, ingveru un muskatriekstiem, un ar kuru var viegli un ātri sasildīties, kā arī nedaudz apreibt, ja tiek lietots alkoholiskais vīns šī dzēriena pagatavošanā. Karstvīns pats par sevi nav tikai Ziemassvētku prieks un to var lietot jebkurā gadalaikā, tomēr vislabāk un patīkamāk ir iedzert silta karstvīna glāzi tieši garajos ziemas vakaros, kad kamīna gaismā un vieglas mūzikas ritmos par pārdomāt visu savu dzīvi un atgūt mundrumu no ikdienas aizņemtā darba ritma. Lasīt tālāk »

ziemassvētku cepetisZiemassvētki, manuprāt, katram no mums asociējas ar visas ģimenes kopā sanākšanu pie galda, un kā gan labāk pavadīt kopējo laiku, kā garšīgi paēdot, mājās gatavotu, cepeti, kas veidots no kārtīgas lauku gaļas un pagatavots ar mīlestību un nesteidzoties.

Cepetis būtībā ir parasta gaļa, kas ir speciāli sagatavota, un kas nav sagriezta šķēlēs, kā mēs to darām ar karbonādēm, bet gan kurai ir ļauts savilkties un kur gaļas sulai, jeb ūdenim, kas vēl ir gaļas porās neļauj iztecēt vai arī, ja tas iztek, tad to atkal uzlejot uz gaļas, lai tā ir sulīgāka un garšīgāka. Cepetim parasti ir jābūt pēc iespējas lielākam un tas var būt gan cūkgaļas gan liellopu gaļas, bet liellopu gaļas cepetim parasti vajadzēs ilgāk cepties, jo tas ir nedaudz sīvāks nekā cūkgaļa. Lai pagatavotu garšīgu svētku cepeti nav nepieciešami nekādi speciāli trauki vai speciāli instrumenti un pat krāsns var būt parastā, kas ikvienam mājās ir. Cepetim būs vajadzīgas šādas sastāvdaļas: Lasīt tālāk »

pelēkie zirņiBrūnie jeb pelēkie zirņi jau izsenis ir bijuši viens no ēdieniem ko Latvieši liek Ziemassvētku galdā, un šim ēdienam pat ir dažnedažādākie sacerējumi un ticējumi par to, kāpēc tie jāēd un ka tie dod daudz spēka un izturības. Bet vienkārši vārīti zirnīši, lai gan ir garšīgi pie kartupeļiem vai gaļas, tomēr nav tik patīkami, kā pelēko zirnīšu salāti, ko veido kopā ar žāvēto gaļu, marinētiem gurķiem un sīpoliem. Šādi salāti nereti ir viens no svētku galva pamatēdieniem un mūsu mājās šie salāti ir ļoti iecienīti!

Tātad, lai pagatavotu šādus pelēko vai brūno zirņu salātus Ziemassvētku galdam jums būs vajadzīgi šādi produkti:

  • 400 grami zirnīšu,
  • 200 grami marinētu gurķu,
  • 200 grami žāvētas gaļas,
  • 100 grami sīpolu,
  • 200 grami majonēzes,
  • 100 grami krējums.
  • Sāls, pipari un citas garšvielas pēc garšas.

Kā redzams pēc šīm sastāvdaļām, tad paši zirņi ir galvenā šo salātu sastāvdaļa, tomēr ir vajadzīgi arī dažādi citi produkti, kas kopā padara šo ēdienu daudz garšīgāku un pie reizes arī izceļ pašu zirnīšu garšu. Lasīt tālāk »

piparkuku glazura

Kad esat izveidojuši paši savas piparkūku mīklas piparkūkas, vai vienkārši izveidojuši tās no veikalā pirktās mīklas, tad vēl atliek tikai uztaisīt arī piparkūku glazūru, kas pārklāj jūsu tā jau garšīgās piparkūkas un padara tās neatvairāmas.

Piparkūku glazūras veido dažādas, un katram meistaram ir sava recepte, tomēr visizplatītākā glazūra tiek veidota vienkārši no olas baltuma, pūdercukura un citronu sulas, kas viss sajaukts kopā. Lai pagatavotu šo balto glazūru jums būs vajadzīgas šādas sastāvdaļas

  • 2 Olas
  • 400 grami izsijāta pūdercukura
  • 1 citrons
  • mākslīgā vai dabīgā krāsviela

Atkarībā pēc tā cik jūs daudz cepat piparkūkas jums var pietikt ar šo recepti, vai vienkārši dubultojiet visas sastāvdaļas un iegūsit vairāk glazūras.
Glazūras veidošana notiek pavisam vienkārši, un jums ir jāsajauc 2 olas baltumi kopā ar izsijāto pūdercukuru un jāpiespiež sula no 1/2 citrona, un šī masa jākuļ, kamēr tā saputo un izveidojas pietiekoši cieta, lai apgāžot bļodiņu ātri otrādāk, tā neizveltos ārā. Pūdercukuru, protams, iespējams variēt un atkarībā no olu lieluma varēsit pievienot mazāk vai vairāk, bet katrā ziņā labāk ir sākt ar mazāku daudzumu, un lēnām pievienot vairāk!
Pēc tam, kad galvenā masa ir gatava, jūs varat nošķelt daļu un izveidot krāsaino glazūru pievienojot, vainu veikalā nopērkamās pārtikas krāsvielas, vai pievienojot nedaudz kādas dabīgas sulas (biešu sula, ķiršu sula, apelsīnu sula) vai arī kakao un atkal sajauciet masu tā, ka šī krāsviela ir izkliedēta pa visu masu vienmērīgi.

Pēc tam , kad glazūra gatava, to jāuzziež uz no krāsns izņemtām ,jau gatavām, piparkūkām, un jāatstāj, lai tā sacietē , vai var arī iemest tajā pašā vēl siltajā krāsnī uz pāris minūtēm, lai sacietēšana notiktu ātrāk.

PS: piparkūku glazūru varat pildīt ar konditorijas tūtiņu, vai vienkārši papīra konusu, bet vēl viens labs veids, ir ievietot to parastajā caurspīdīgajā polietilēna maisiņa un nogriezt tam vienu stūrīti, tādā veidā padarot to gandrīz, kā īstu konditorijas spiežamo tūtu!

Lai jums jauki svētki un lai labi garšo pašu veidotas piparkūkas!

Šoreiz centīšos jums dot idejas par dāvanām, kuras jūs paši varētu izveidot netērējot daudz naudas, tādā veidā ietaupot līdzekļus citiem tēriņiem, bet arī sniedzot saviem draugiem un paziņām pavisam savādāku prieku, un saņemot šāda veida dāvanu, visticamāk, ka šis cilvēks spēs novērtēt jūsu pūles un pavadīto laiku pašam veidojot šādu mākslas darbu.

Paštaisītas sveces

Sveces vienmēr ir bijušas tie objekti, kuri ziemassvētku un jaunā gada sagaidīšanas laikā sniedz mums mājīguma un mīļuma sajūtu, un kas gan var būt labāks, par paš-izveidotu sveci?

Ja esat izlēmis izveidot savas svētku sveces, tad visvieglākais veids, būs nopirkt pašas lētākās sveces veikalā un tās pārkausēt jūsu izveidotajās formās , bet ,protams, jūs varat doties arī uz speciāliem veikaliem un iegādāties parafīnu, vai vasku, kuri ir speciali sagatavoti kausēšanai un ļaus jums izveidot šādu sveci. Vēl viena lieta, kas noteikti ir vajadzīga ir deglītis, un šis var būt jebkurš dzijas, vai neilona diegs, kurš ir sapīts bizē tieši tādā resnumā, kādā jūs vēlaties, un izmērcēts parafīnā, lai tas būtu pilnībā piesūcies, un spētu degt stundām ilgi, jo, kā jau zinām, parasts diegs, vai striķis nodegtu dažās sekundēs.

Šī ir ļoti radoša dāvana, un katram pašam ir jāizvēlas un jāizveido formiņas un tās var veidot no dažādiem materiāliem, tikai atcerieties, ka parafīns būs ļoti karsts, tāpēc neveidojiet šīs formiņas no kūstošiem materiāliem.

Lasīt tālāk »

Lapa 1 no 212

Reklāma

Aptauja

Vai esat sākuši domāt par ziemassvētku dāvanām?

Loading ... Loading ...