piparkuku majinaPiparkūkas, kā jau minēju iepriekšējā rakstā ir viena no Latvijas Ziemassvētku tradīcijām, un cilvēki vienmēr cenšas izdomāt jaunas lietas , ko var veidot no šiem brūnajiem cepumiem. Ja jūs uztaisāt paši savu piparkūku mīklu, tieši tādā krāsā, kādā, jūs to vēlaties un arī tieši ar tādām garšvielām, kādas jums patīk, tad noteikti ka vēlēsities no šīs mīklas veidot kaut ko īpašu un piparkūku mājiņa varētu būt viens no šādiem īpašiem rokdarbiem. Piparkūku mājiņas būtībā ir nekas vairāk, kā no piparkūkām izceptas sienas, un jumts, kas vienā, vai otrā veidā salipināti kopā, un izdekorēta ar olu baltumu krēmu, lai padarītu šo visu izveidoto mājiņu vēl pievilcīgāku.
Ja jums ir vēlēšanās izveidot šādu mājiņu jums būs vajadzīgas vairākas stundas laika, gribēšana ķēpāties ar kausētu, jeb šķidru cukuru un vēl arī pacietība šo visu apdarīšanu savienot kopā lēnām lipinot to ar šķidro cukuru. Šodien es parādīšu jums savu piparkūku mājiņas recepti, bet jūs, protams, varat to uzlabot, vai izmainīt un būtībā, jau ne jau gala produkts ir tik svarīgs, kā pats taisīšanas process, kopā ar savu ģimeni visiem jaucoties pa virtuvi, runājoties, smejoties, un papildinot savu Ziemassvētku sajūtu. Mana recepte piparkūku mājiņas veidošanai:

  1. Pirmkārt jums nepieciešama piparkūku mīkla, un šo jūs varat veidot paši, vai pirkt veikalā, bet tā jums būs vajadzīga mazliet vairāk, kā vienkāršu piparkūku cepumu cepšanai, jo mājiņas detaļām jābūt pietiekoši biezāk, lai nebūtu pārāk trauslas un neizjuktu pie to kopā lipināšanas. Es personīgi ieteiktu iegādāties, vai izveidot vismaz 1 Kilogramu mīklas, lai tā nepietrūktu un būtu rezerves mīkla , ja gadījumā kāda detaļa saplīst.
  2. Otrais, ko jums vajag būs mājas plāns, un šis var būt gan vienkāršas četrstūrainas mājiņas plāns ar 7 vienādām daļām gan sienām, gan jumtam un pat pamatiem, vai arī jūs varat izplānot mājiņu lielāku un sarežģītāku, bet es sākumā ieteiktu izvēlēties vieglāko variantu, jo pats veidošanas process, nemaz nav tik viegls.
  3. Pēc plāna izveides, jums būs nepieciešams katru detaļu izveidot no papīra, lai pēc tam, tās varētu uzlikt uz izrullētās mīklas un ar nazi, vai citu asu objektu izgriezt perfektās formās.
  4. kad esat izveidojuši papīra plānus, un izgriezuši vajadzīgās detaļas, jums jāliek viss cepeškrāsnī, bet būtu vēlams izplānot kuras detaļas ies kur, jo mājiņas ārējai sienai jābūt tai, kura uz pannas ir vērsta uz augšu, jo kopējā mala būs nospiesta uz pannas un nebūs tik skaista.
  5. Pēc visu detaļu veiksmīgas izcepšanas jums jāņem cukurs un jāliek tas kausēties katliņā uz lēnas uguntiņas, nemitīgi maisot. Kad lielākā daļa cukura ir izkususi, jums jāpievieno arī nedaudz sviesta, lai apdarītu šo cukuru šķidrāku un labāk to saturētu.
  6. Kad cukurs ir pilnībā izkusis un ieguvis pareizo krāsu, kas cieši atgādina piparkūku mīklas brūno krāsu, jūs varat slēgt uguni nost un nu sāksies līmēšanas process.
  7. Es aprasti pagaidu vismaz 5 minūtes, lai cukurs mazliet jau sāk sacietēt, tad to ir vieglāk veidot, un ja jums ir pietiekoši liels katls , ņemiet vienu piparkūku mājiņas detaļu, iemērciet vienu galu šajā cukura maisījumā un fiksi lieciet to kopā ar nākamo detaļu. Ja jums nav pietiekoši liels katls jūs varat salikt detaļas kopā un cukuru uzliet uz savienojuma vietas ar karotītes palīdzību, un šādi cukurs aizsegs visas grumbiņas un precīzāk salīmēs abas daļas.
    Pēc mājiņas salīmēšanas, jums tā jāpārklāj ar jums izvēlētiem rotājumiem, un krēmiem, un jūsu pirmā paštaisītā piparkūku mājiņa ir gatava!

Ceru, ka šī mazā pamācība dos vismaz nelielu ieskatu, kādā veidā jāveido piparkūku mājiņas, un šeit būs vēl daži mazi padomi:

padoms: Es ieteiktu sākt līmēt mājiņu no pamatiem, jo tādējādi, kad apakša būs gatava augšējās detaļas būs daudz vieglāk pievienot jau esošai struktūrai.

padoms2: Izkausēto cukuru uz piparkūku detaļām lejiet vienmērīgi , jo tā karstums, un ātrā sacietēšana var viegli saplaisāt jūsu detaļas, un man šādi vairākkārt gadījās manas pirmās mājiņas veidošanā.

padoms3: Visu procesu jūs varat darīt ģimenes lokā , katram nododot savu darbiņu, tādējādi vairāk saliedējoties, un pavadot laiku kopā!

 

Pievienot komentāru

Reklāma

Aptauja

Vai esat sākuši domāt par ziemassvētku dāvanām?

Loading ... Loading ...