piparkuku glazura

Kad esat izveidojuši paši savas piparkūku mīklas piparkūkas, vai vienkārši izveidojuši tās no veikalā pirktās mīklas, tad vēl atliek tikai uztaisīt arī piparkūku glazūru, kas pārklāj jūsu tā jau garšīgās piparkūkas un padara tās neatvairāmas.

Piparkūku glazūras veido dažādas, un katram meistaram ir sava recepte, tomēr visizplatītākā glazūra tiek veidota vienkārši no olas baltuma, pūdercukura un citronu sulas, kas viss sajaukts kopā. Lai pagatavotu šo balto glazūru jums būs vajadzīgas šādas sastāvdaļas

  • 2 Olas
  • 400 grami izsijāta pūdercukura
  • 1 citrons
  • mākslīgā vai dabīgā krāsviela

Atkarībā pēc tā cik jūs daudz cepat piparkūkas jums var pietikt ar šo recepti, vai vienkārši dubultojiet visas sastāvdaļas un iegūsit vairāk glazūras.
Glazūras veidošana notiek pavisam vienkārši, un jums ir jāsajauc 2 olas baltumi kopā ar izsijāto pūdercukuru un jāpiespiež sula no 1/2 citrona, un šī masa jākuļ, kamēr tā saputo un izveidojas pietiekoši cieta, lai apgāžot bļodiņu ātri otrādāk, tā neizveltos ārā. Pūdercukuru, protams, iespējams variēt un atkarībā no olu lieluma varēsit pievienot mazāk vai vairāk, bet katrā ziņā labāk ir sākt ar mazāku daudzumu, un lēnām pievienot vairāk!
Pēc tam, kad galvenā masa ir gatava, jūs varat nošķelt daļu un izveidot krāsaino glazūru pievienojot, vainu veikalā nopērkamās pārtikas krāsvielas, vai pievienojot nedaudz kādas dabīgas sulas (biešu sula, ķiršu sula, apelsīnu sula) vai arī kakao un atkal sajauciet masu tā, ka šī krāsviela ir izkliedēta pa visu masu vienmērīgi.

Pēc tam , kad glazūra gatava, to jāuzziež uz no krāsns izņemtām ,jau gatavām, piparkūkām, un jāatstāj, lai tā sacietē , vai var arī iemest tajā pašā vēl siltajā krāsnī uz pāris minūtēm, lai sacietēšana notiktu ātrāk.

PS: piparkūku glazūru varat pildīt ar konditorijas tūtiņu, vai vienkārši papīra konusu, bet vēl viens labs veids, ir ievietot to parastajā caurspīdīgajā polietilēna maisiņa un nogriezt tam vienu stūrīti, tādā veidā padarot to gandrīz, kā īstu konditorijas spiežamo tūtu!

Lai jums jauki svētki un lai labi garšo pašu veidotas piparkūkas!

Pievienot komentāru

Reklāma

Aptauja

Vai esat sākuši domāt par ziemassvētku dāvanām?

Loading ... Loading ...