Tiek apskatīti visi raksti saistīti ar vārdu Noderīgi

pareizticīgo ziemassvētkiZiemassvētki ir ikgadēja tradīcija visā pasaulē, kuras laikā tiek svinēti ziemas saulgrieži un Jēzus Kristus dzimšana. Ziemassvētki tiek atzīmēti no 24. decembra līdz 26. decembrim. Kristietībā tiek uzskatīts, ka Jēzus Kristus ir dzimis 25. decembrī. Visās pasaules reliģijās, kurās atzīmē šos svētkus, tie tiek svinēti 25. decembrī pēc pāvesta Gregora kalendāra. Toties daļa pareizticīgo baznīcu šos svētkus svin janvāra sākumā, precīzāk, 7. janvārī. Iemesls šai datumu starpībai, ir tas, ka pareizticīgo baznīcas laika skaitīšanu vēl joprojām veic pēc Jūlija kalendāra. Šo kalendāru nobīde laika ziņā ir 13 dienas, kas arī ir iemesls, kāpēc pareizticīgo baznīcā šie svētki tiek svinēti vēlāk nekā citās kristīgajās reliģijās. Pēc Jūlija kalendāra šis svētku datums arī ir 25. decembris, tādēļ svētku datums nosacīti visur ir vienāds. Šī datuma starpība nekādi nav ietekmējusi Ziemassvētku tradīcijas un paražas valstīs, kur pareizticība ir galvenā reliģija.

Ziemassvētki visās pareizticīgajās valstīs ļaudīm pārsvarā ir saistīti ar reliģiju. Ziemassvētku vakarā (6. janvārī) visās baznīcās noris vairāki gari dievkalpojumi, kuros apvienota dievišķā liturģija, svētā stunda un vakara lūgšana. Pēc dievkalpojuma ģimenes mēdz atgriezties mājās uz tradicionālajām Ziemassvētku vakara svētajām vakariņām. Tās sastāv no 12 dažādiem ēdieniem, kuri ir gatavoti, lai godinātu katru no divpadsmit apustuļiem. Dievbijīgas un reliģiozas ģimenes pēc vakariņām vēlreiz atgriežas baznīcā uz 3 stundu garu dievkalpojumu. Nākamajā rītā parasti tiek novadīts vēl viens dievkalpojums.

Padomju laikā, visās PSRS valstīs dažādi reliģiski svētki pakāpeniski tika aizliegti. Pēc Oktobra revolūcijas tādas tradīcijas kā Ziemassvētku eglīte, tās rotāšana un citas ar Ziemassvētkiem saistītas tradīcijas tika izskaustas. 1935. gadā, dažādu politisku iemeslu dēļ, daļa Ziemassvētku tradīciju tika apvienotas kopīgos svētkos ar Jaunā gada svinībām. Tas viss sevī atkal iekļāva eglītes rotāšanu, dažādas krāšņas dekorācijas un ģimenes kopā sanākšanu. Ziemassvētku vakarā ciemos ierodas arī visur citur pasaulē pazīstams tēls, tikai pareizticīgajās valstīs viņu sauc savādāk. Lielākā daļa viņu ir pieradusi saukt par Santa Klausu, svētā Nikolasa dēļ, bet šajās valstīs viņu sauc par Salaveci vai Salatēvu. Salatēvam arī ir palīgs – viņa mazmeita Sniegbaltīte. Kā jau ierasts Salatēvs pasniedz dāvanas ikvienam, kurš tās ir pelnījis.

Kopš 1992. gada Ziemassvētki ir kļuvuši par valsts brīvdienu Krievijā (kas ir daļa no veselām 10 dienu brīvdienām), kā arī dažās citās pareizticīgajās valstīs. Latvijā jau vairāku gadus Saeimā ir ticis iesniegts likumprojekts, lai 7. janvāris arī kļūtu par oficiālu valsts svētku brīvdienu. Tas vairākkārt ticis noraidīts, bet 2014. gada decembrī tas, pēc vairākiem neveiksmīgiem mēģinājumiem, ticis pieņemts turpmākai izskatīšanai.
Ziemassvētki ir miera un saticības laiks. Šie svētki domāti, lai ienestu gaišumu savās un citu sirdīs. Lai piedotu pašiem tuvākajiem un būtu kopā ar viņiem. Ziemassvētku laikā nevajadzētu lieki uztraukties par jebkādām problēmām, bet pēc iespējas vairāk izbaudīt mieru un klusumu.

te-top3-ziemassvetku-atrie-krediti

Lai arī Ziemassvētki nebūtu īstais laiks lai aizņemtos, jāatzīst ka pašam ne reizi vien šis ir bijis glābiņš, jo kā zināms decembris un jo īpaši tā beigas ir pamatīgs tēriņu laiks un lai vai kā es plānotu savu budžetu, vienmēr sanāk iztērēt vairāk ar visiem akciju piedāvājumiem un svētku atlaidēm. Parasti uz Ziemassvētkiem cenšos uzkrāt naudu, bet nu ir gadījies, ka tāpat pietrūkst. Lūk, cilvēkiem kas nonāks līdzīgā situācijā kā es – esmu apskatījies un apkopojis Top 3 Ziemassvētku ātros kredītus, skatoties aizdevēju lapas un portālus kur tiek salīdzināti ātrie kredīti, nonācu pie secinājuma, ka šie šobrīd ir vienu no populārākajiem Latvija, pārskatīju līgumus – noteikumi ir skaidri, bez slēptām izmaksām, kā arī šie aizdevēji ir tiešām ātri, jeb 10 līdz 15 minūšu laikā nauda jau ir Jūsu kontā. Ko tur daudz par ātrajiem kreditiem viss tāpat ir skaidrs – jūsu ērtībām mans Top 3.

MAX 300 €
Pirmais bez maksas
Saņem 15 minūšu laikā
Atbildīgs aizdevējs
No 21 gada vecuma
MAX 425 €
Pirmais bez maksas
Saņem 10 minūšu laikā
Atbildīgs aizdevējs
No 20 gada vecuma
MAX 500 €
Pirmais bez maksas
Saņem 15 minūšu laikā
Atbildīgs aizdevējs
No 21 gada vecuma

 

Atgādināšu – esat prātīgi un izdariet izvēli salīdzinot un protams izvērtējat savas iespējas laicīgi atmaksāt naudu.

ziemassvētku dāvanas

Ziemassvētki ir dāvināšanas laiks, bet ne vienmēr mēs varam atļauties iegādāties dārgas un unikālas dāvanas, tāpēc ir jālieto sava iztēle un jāmēģina izveidot dāvanas, kas nemaksā dārgi, bet tik un tā radīs prieku otra cilvēka acīs. Šādas dāvanas parasti ir rokudarbi, vai kāda nestandarta ideja, kas labi iederētos šī cilvēka dzīvē. Šīm dāvanām parasti ir jābūt ļoti izteiksmīgām, un tāpēc tev par otru cilvēku ir jāzina daudz informācijas, lai tu varētu šāda veida dāvanu uzdāviāt. Šeit būs daži piemēri ar dāvanām, kas varētu jums raisīt iztēli un ļaus izveidot un atrast dāvanas, kas nemaksās daudz bet tik un tā būs noderīgas un patīkamas: Lasīt tālāk »

Šoreiz centīšos jums dot idejas par dāvanām, kuras jūs paši varētu izveidot netērējot daudz naudas, tādā veidā ietaupot līdzekļus citiem tēriņiem, bet arī sniedzot saviem draugiem un paziņām pavisam savādāku prieku, un saņemot šāda veida dāvanu, visticamāk, ka šis cilvēks spēs novērtēt jūsu pūles un pavadīto laiku pašam veidojot šādu mākslas darbu.

Paštaisītas sveces

Sveces vienmēr ir bijušas tie objekti, kuri ziemassvētku un jaunā gada sagaidīšanas laikā sniedz mums mājīguma un mīļuma sajūtu, un kas gan var būt labāks, par paš-izveidotu sveci?

Ja esat izlēmis izveidot savas svētku sveces, tad visvieglākais veids, būs nopirkt pašas lētākās sveces veikalā un tās pārkausēt jūsu izveidotajās formās , bet ,protams, jūs varat doties arī uz speciāliem veikaliem un iegādāties parafīnu, vai vasku, kuri ir speciali sagatavoti kausēšanai un ļaus jums izveidot šādu sveci. Vēl viena lieta, kas noteikti ir vajadzīga ir deglītis, un šis var būt jebkurš dzijas, vai neilona diegs, kurš ir sapīts bizē tieši tādā resnumā, kādā jūs vēlaties, un izmērcēts parafīnā, lai tas būtu pilnībā piesūcies, un spētu degt stundām ilgi, jo, kā jau zinām, parasts diegs, vai striķis nodegtu dažās sekundēs.

Šī ir ļoti radoša dāvana, un katram pašam ir jāizvēlas un jāizveido formiņas un tās var veidot no dažādiem materiāliem, tikai atcerieties, ka parafīns būs ļoti karsts, tāpēc neveidojiet šīs formiņas no kūstošiem materiāliem.

Lasīt tālāk »

Neskatoties uz to, ka Ziemassvētki nav īsti piemērots laiks (varbūt tieši otrādi), bet domāju, ka šis raksts būs noderīgs. Decembris katru gadu, kā zināms ir tēriņu mēnesis, jāpērk dažādas lietas mājai lai sagatavotos svētkiem, jāmaksā ikmēneša rēķini (šogad ziema mūs lutina attiecībā uz komunālajiem maksājumiem).  Nezinu kā citiem, bet vismaz man gribās apdāvināt gan ģimeni, gan draugus, ja neko lielu tad vismaz kādu nieciņu. Tie būtībā sanāk neplānoti izdevumi, kaut gan zinām, ka gada beigās tādi būs tomēr  iekrāt parasti nesanāk. Nu lūk, par to arī ir šis raksts. Izstaigāju pa dažādiem kredītu salīdzinātājiem un apkopoju dažus populārākos ātros kredītus, kuri, iespējams, būs noderīgi ja pietrūks naudiņas. Tiem, kam tās ir pietiekoši un padomā ir kāds atpūtas brauciens – droši var apskatīties sadaļu Ziemassvētku ceļojumi 2013-2014.

Ziemassvētku ātro kredītu piedāvājumi

Tātad apskatot lielāko daļu aizdevēju sanāca izcelt piecus un izveidot tādu kā nelielu topu. Centos izvēlēties tos, kuri aizņemoties pirmo reizi ir bez maksas, jeb jāatdod tik pat cik paņēmi, un tos kuriem ir izdevīgas procentu likmes ja kādreiz jau esat aizņēmušies pie konkrētas firmas. Atzīšos, ka Ziemassvētku noskaņās mani ietekmēja aizdevēju mājas lapu noformējums, nedaudz, bet ietekmēja 🙂 Tātad:

viasms piedavajums

Ziemassvētku akcijas laikā piedāvā bez maksas automātiski pagarināt atmaksas termiņu uz 2 nedēļām, ja kredīts paņemts no 16 decembra līdz 5. Janvārim.

15 minūšu laikā jaunie klienti bez maksas var aizņemties līdz 150 Ls un esošie līdz 300 Ls ar 2,5% likmi uz 30 dienām.

 

 ferratum  piedavajums

 Jaunajiem klientiem līdz 100 Ls aizdevums ir bez maksas, esošajiem klientiem īstermiņa kredīts līdz 400 Ls.

 

 crediton-atrais-kredits  piedavajums

Nav gluži Ziemassvētku akcija, bet katrā ziņā izdevīga ir. Jaunajiem klientiem pirmais kredīts bez procentiem un ar foršu bonusu – paņem 100 Ls un atdot tikai 95 Ls. Esošajiem klientiem līdz 350 Ls.

 

 kredits7  piedavajums

Svētku laikā piedāvā visām aizdevumu summām atlaide cenai – 50 %. Pirmo kredītu jaunajiem klientiem līdz 200 Ls bez maksas. Esošajiem klientiem tie paši 200 Ls tikai ar 2% likmi ja ņemat naudu uz 30 dienām.

 

 credit24_logo  piedavajums

Piedāvā jaunajiem klientiem aizdevumu no 50 līdz 250 Ls  par 1 Ls. Tas nozīmē, to ka, ja paņemat piemēram 100 Ls, tad atdosiet tikai 101 Ls. Esošajiem klientiem dažādas atlaides līdz 15%.

 

Tāds nu man sanāca tas „ceļojums” pa aizdevēju portāliem.  Ceru, ka nebija veltīgs un kādam būs noderīgs. Ja ar šiem nepietiek, tad visi ātrie kredīti ir atrodami šeit. Varbūt tur atradīsiet kaut ko izdevīgāku vai interesantāku ko būšu palaidis garām.

Priecīgus svētkus!

PS. Visi zina šo teicienu  – aizņematies atbildīgi izvērtējot savas iespējas atmaksāt. 🙂 (tas kā neliels novēlējums Ziemassvētkos no manis)

Reklāma

Aptauja

Vai esat sākuši domāt par ziemassvētku dāvanām?

Loading ... Loading ...